Південнокорейський професор Джінван Парк за підтримки міжнародного фонду «Скорочення ризиків» та Малої академії наук прочитає в Україні в червні серію лекцій для вчителів і школярів з впровадження навчальної програми методики «Філософії для дітей», яка допоможе дітям здобути навички критичного мислення.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
«Ми дуже вдячні, що професор Парк знайшов можливість і працюватиме місяць в Україні. У програмі передбачено десятки круглих столів, лекцій, буде проведена літня школа в Малій академії наук», – сказав він.
Костерін зазначив важливість навчити дітей мислити критично і креативно, чому може посприяти методика «Філософії для дітей».
У свою чергу професор Парк повідомив, що з допомогою цієї методики учні зуміють якісніше формулювати свої думки.
«За допомогою цієї методики ми розвиваємо навички ставити запитання, шукати інформацію. Ми впевнені, що навчати навичок ми можемо з раннього віку, навіть з дитячого садка, тому що вони потребують тривалих тренувань… Я вважаю, що в Україні є гарна аудиторія, щоб впроваджувати цю методику. Українські освітні стандарти дуже високі, викладачі мають високий рівень професіоналізму, а учні дуже розумні», – сказав Парк.
Тренер за методикою «Філософії для дітей» Юлія Кравченко повідомила, що ця програма дасть змогу виховати новаторів в Україні.
«Це не академічний курс філософії. Тут вчитимуть мислити, висловлювати власну думку, правильно ставити запитання, коментувати, висловлювати гіпотези, підбивати підсумки, оцінювати. Заняття проходитимуть у вигляді сократичного діалогу, де учні будуть на одному рівні з учителем, де не буде осуду з боку викладача», – наголосила вона.
За словами голови фонду «Скорочення ризиків» Володимира Костеріна, Україні варто звернути увагу на освітній процес у Південній Кореї, який допоміг їй стати країною з розвиненими високими технологіями.
«Застосування їхнього досвіду може позитивно змінити ситуацію в Україні як в економічному плані, так і в соціальному і політичному», – сказав Костерін.
На запрошення організаторів, в прес-конференції також взяв участь голова ГО “Сучасний Світ Молоді” Владислав Шелоков, він поділився своїми думками щодо необхідних змін в системі освіти країни та пошуку нових методик викладання, аби якомога більше дітей ставали активними учасниками процесу, а не спостерігачами.
“Сьогодні діти все більше і більше надають перевагу спілкуванню онлайн, а не офлайн (особистому діалогу), тому безумовно, методи P4C мають надати результат, в тому числі, і в питанні соціалізації наших дітей, налагодження комунікації в самому молодіжному середовищі”, – резюмував Владислав Шелоков.
Повністю відео прес-конференції доступне на сайті УНІАН.