Продовжується інтрига довкола скверу №1 в Подільському районі та можливого розміщення в ньому філософського фонтану за ескізами видатного випускника Києво-Могилянської академії Григорія Сковороди.
Так, нещодавно, 25 березня відбулась зустріч громадських активістів, активу могилянської громади та представників київської влади в музеї НаУКМА. Робоча зустріч мала дати початок діалогу між сторонами та пошук виходу з кризи, яку вже ми описували.
Цікаво, що зустріч проходила за ініціативи представників могилянської спільноти, яка зацікавлена в цивілізованому вирішенні ситуації, адже емоції під час встановлення паркану та громадських слухань, що були проведені нашвидкуруч наступного дня, били через край.
Нагадаємо, що громада не сприймає реконструкцію фонтану з декількох причин, головні серед них:
- Існуючий фонтан реконструйовано 2008 року, тож, наче б то, немає необхідності його оновлювати;
- Постать архітектора не влаштовує деяких знавців столичного середовища;
- Багатьох цікавить постать мецената, який зголосився подарувати оновлення скверу та фонтану, та походження його коштів.
Зустріч відбулась за круглим столом з професійним модератором, а формат розмови легше описати як дебати за суворими правилами. Не будемо вдаватись в подробиці дискусії, що точилася 25 березня, втім зосередимось на її наслідках, а точніше підсумках:
- Учасники одноголосно висловили намір продовжити діалог;
- Мер підтвердив можливість додаткової уточнюючої комунікації із меценатом за умови, якщо це буде цивілізована розмова без образ
- Помічник мера повідомить про приїзд мецената за 10 днів, а також можливість проведення зустрічі за участі мецената та громадськості.
- Представники громадськості повідомили про свою готовність напрацювати лист-звернення до мецената його приїзду
- Учасники висловили бажання розробити відповідний порядок прийому благодійної допомоги від меценатів місту.
Тож, до завершення цієї історії ще далеко… Проте, вже зараз ми пропонуємо кожному нашому читачу познайомитись з проектом ближче та зробити свій власний висновок чи потрібен він місту, без жодної витрати бюджетних коштів. Відгуки та коментарі просимо надсилати на електронну пошту: info@ssm.in.ua. Нам вкрай цікава Ваша думка.