Фінішував цьогорічний Jugend debattiert international в Україні

Чотири найкращих дебатанти з України провели дуже напружені дебати у фіналі німецькомовного конкурсу красномовства. На обговорення теми: “Чи потрібно в Україні прибрати з громадських місць пам’ятники, які більше не відповідають базовим цінностям сучасного українського суспільства?“ вони мали 24 хвилин, за цей час вони спробували переконати опонентів та суддів у своєї позиції. Антон зі школи № 53 вразив своїм умінням гарно слухати і наводити переконливі аргументи проти прибирання пам’ятників із громадських місць, які більше не відповідають базовим цінностям українського суспільства і виграв XІ Національний Фінал Міжнародних молодіжних дебатів України.

Разом із Іриною Руденко, учасницею із Києва, яка посіла друге місце, вони представлятимуть Україну у міжнародному фіналі конкурсу з 19 до 23 вересня 2016 в м.Прага, де і зустрінуться з переможцями національних фіналів з Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Росії, Чехії та Угорщини та матимуть шанс отримати перемогу на міжнародному рівні.

Глядачі залу Національної Академії Наук уважно слухали дискусію і підтримали результати рішення суддів бурхливими оплесками. Серед глядачів та почесних гостей був присутнім Посол Німеччини Др.Крістоф Вайль. В своїй привітальній промові він відмітив важливу роль проекту словами: «Ваша країна потребує таких розумних голів, як Ваші, які можуть вступати в дискурс та є взмозі критично мислити і ретельно вивчати обставини».

Міжнародні молодіжні дебати – це конкурс для учнів середніх шкіл Центральної та Східної Європи, що проходить з 2005 року. Наразі змагання проходять у десяти різних країнах. Проект ставить собі за мету ініціювати активні дискусії на суспільно-політичну тематику. Дебати німецькою мовою покращують знання німецької мови у школярів та заохочують їх до активності на заняттях. В цьому 2016 році у конкурсі взяли участь 220 школярів з 22 шкіл.

Jugend debattiert international – це проект Goethe-Institut, фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном.

В Україні проект підтримується Фондом Кличко.

ГО “Сучасний Світ Молоді” від минулого року є інформаційним партнером проекту.

Більше про Jugend debattiert international: