Фінал національних шкільних дебатів

Тра 19, 2015 Новини

Протягом майже години точилася словесна битва аргументів та позицій між чотирма учасниками цьогорічного українського фіналу Jugend debattiert international на тему «Заборона діяльності екстремістських партій в Україні: «за» чи «проти»?». До речі, всі фіналісти цього року – представниці прекрасної статі, представляли міста Києва – Віталіна Ніжинська , Миколаєва – Валерія Дячук та Харкова, при чому до фіналу дійшли відразу дві харків’янки – Інна Лобазова та Поліна Черноіван.

Дебати проходили виключно німецькою мовою, а учні, які брали участь в них, приємно вразили глядачів та організаторів філігранністю мови та обізнаністю в політичних реаліях нашої країни. Особливо приємно, що дебатанти не лише наводили приклад з історії європейських країн та обмежувались загальними фразами при викладенні своєї точки зору, найголовніше – вони вдало вмонтовували в свою аргументацію особливості сучасної діяльності політичних партій України.

IMAG7585-1

Компетентне журі, до складу якого входили представники освітянської та наукової сфер, з огляду на час, який знадобився для визначення переможців, жваво дискутувало відносно остаточних результатів фіналу. У підсумку, перемогу здобули фіналістки з Миколаєва та Києва. Вони представлятимуть нашу країну на міжнародному фіналі в місті Рига вже цієї осені.

Jugend debattiert international – конкурс у країнах Центральної та Східної Європи» – це проект Goethe-Institut, фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном. В Україні проект підтримується Фондом Кличко. Наша організація виступила інформаційним партнером проекту молодіжних дебатів в Україні.

Jugend debattiert international – конкурс для тих, хто вивчає німецьку мову в середніх школах Центральної та Східної Європи. Проект ставить собі за мету ініціювати активні дискусії на суспільно-політичну тематику та сприяти політичній освіті. Дебати німецькою мовою покращують знання німецької мови у школярів та заохочують їх до активності на заняттях. Конкурс проводиться з 2005 року і налічує 10.000 учасників з восьми країн.